Talebe Bursu Bağışı

700,00

Başakşehir çapında 10 medresemizdeki gündüz talebelerimiz için geçerlidir. Gündüz talebesinin aylık eğitim maliyetini karşılamak için 5 kişiden burs alması gerekiyor. Bağış öncesi ve sonrası bilgi almak için bizlere 0553 510 8077 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Açıklama

Talebe Bursu, Arapça İslâmî İlimler ve Kur’ân talebelerinin eğitim giderlerini karşılamaya yönelik oluşturuldu. Gündüzcü bir talebenin aylık eğitim maliyeti, talebenin katıldığı programa ve ders saatine göre değişmektedir. Başakşehir çapındaki gündüz eğitim sınıflarımızda yaş ve eğitim seviyelerine göre bir talebe günlük 2 saat ile 8 saat arasında eğitim görmektedir.

Talebe Bursu Olmadan Olmaz mı?

Bir eğitim kuruluşunun eğitim faaliyetlerini gerçekleştirebilmesi ve sürdürebilmesi işletme giderlerini karılayabilmesine bağlı. Bu giderler iki şekilde karşılanabiliyor; bunlardan biri doğrudan aidatlandırma, diğeri ise bağış arayışı. Aidat sistemine dayalı eğitim kuruluşları genellikle özel kolejler olarak biliniyor. Bu tür kuruluşlarda aidatları ödenmeyen talebelerin eğitimleri belirlenen süreç içerisinde sonlandırılıyor. İlim Merkezi gibi dernek ve vakıflar ise hem düzenli bağışta bulunanlarla hem de tek seferlik ya da düzensiz bağış yapanlarla bir araya geliyor. Böylece bağış ve burs sistemi içerisinde eğitim giderleri talebe bazlı olarak karşılanıyor. Burs sistemimiz, maliyetleri küçük dilimlere ayırarak hayırseverlerimize böyle bir hizmete ortak olma imkanı tanıyor.

Talebeler Ne Yapıyor?

Arapça ve İslami İlimler tahsili yapan talebeler genellikle hafızlıklarını bitirmiş olanlarda oluşuyor. Hafızlık Medresesi ile hafızlık tahsillerini tamamlayan talebeler, ilimlerine devam etmek için Arapça ve İslami İlimler Medresemize geçiyor. Burada kendilerini 5 yıllık bir eğitim planı bekliyor. Talebeler 5 yıl boyunca Arapça Dil Bilgisi Hazılrık, Arapça Dil Bilgisi,  Tesir, Fıkıh, Hadis, Akaid, Tasavvuf, Kelam derslerini tahsil ediyorlar. Medreseyi bitiren talebeler hocalık icazeti alıyor. Bundan sonra dilerlerse talebe yetiştirmek veya ilimde ilerlemek üzere hayatlarına devam ediyorlar.

İlim Merkezi Medreseleri

İlim Merkezi 2013 yılından bu yana Hafızlık Medresesi talebesi (hafızlık talebesi) ve İslami İlimler Medrese Talebesi yetiştiren bir kuruluştur. Bugüne kadar 1.000’in üzerinde medrese talebesi ve 5.000’in üzerinde Kur’ân talebesi yetiştiren İlim Merkezi, tüm çalışmalarını İslami eğitim etrafında şekillendirmektedir. İlim Merkezi’nin tüm eğitim faaliyetleri ücret zorunluluğu olmadan verilmektedir. Talebe vellerinden imkanı olanların ve diğer hayırseverlerin bağışları ile yürütülen eğitim hizmetleri gün geçtikçe genişlemektedir. Bugün İlim Merkezi, her yıl 2.000’i aşan talebeye eğitim veren büyük bir eğitim ailesine sahiptir.