Fitre Bağışı

130,00

Geçerli yıl için kişi başı en düşük fitre tutarı belirtilmiştir. Daha yüksek tutarda veya çok sayıda kişi için bağış yapmak üzere sepete ekleme adedini değiştirebilirsiniz.

Açıklama

Fitre, Ramazan bayramı sabahına kadar verilmesi Hanefî mezhebine göre vâcib, diğer üç mezhebe göre ise farz olan bir ibadettir. Dinen zengin sayılacak bir birikime sahip olan her Müslüman için bu hüküm geçerlidir. Dolayısıyla fitre, aslî bir vazife olarak yerine getirilmelidir. Fıtır sadakası ile yükümlü olmak için elde bulunan birikimin üzerinden bir yıl geçmiş olması gibi bir şart aranmaz. Dinen zengin sayılan aileler çocukları için de fitre vermekle yükümlüdürler.

Fitre (Fıtır Sadakası) bayram namazından önce verilmesi vacib olan bir ibadettir. Fitrelerinizi bayramdan önce vermeye özen gösteriniz. Gösterilen bağış tutarı, geçerli yıl için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ilan edilen en düşük fitre tutarını ifade eder. Dilerseniz sepete birden fazla ekleyerek daha yüksek tutarda ya da başka kimseler için hesap ederek bağışta bulunabilirsiniz.